OD ROKU 1919 SA staráme o dekolty ČESKÝCH a slovenských ŽIEN

Triola naprieč storočiami

Spoločnosť Triola je renomovaný český výrobca dámskej spodnej bielizne značiek TRIOLA a Like YOU. Vyrába tiež dámske a pánske plavky TRIOLA a GUARD by Triola. Patrí k lídrom vo svojom odbore, a to vo vývoji, v kvalite materiálov a spracovania aj v následnom klientskom servise. Svoje výrobky exportuje na Slovensko. Od svojho založenia v roku 1919 zostáva TRIOLA rýdzo českou značkou aj firmou. Má sídlo v Prahe, vlastný výrobný závod v Hornom Jiřetín, obrovskú dôveru svojich zákazníčok i profesionálne know-how. Predstavuje moderné trendy i storočnú tradíciu. S ohľadom na kypré slovanské tvary ako jedna z mála na českom trhu ponúka podprsenky až do veľkosti J a K. Výrobu bielizne za celé dlhé desaťročia neprerušila.

História značky

Noblesný prvorepubliková firma (1919 - 48)

U Zemského súdu v Prahe bola Triola registrovaná 23. decembra 1919 ako spoločnosť s ručením obmedzeným. Jej história sa začala "výrobou košieľ, ale aj korzetov pre dámy a všetkého bielizne pre pánov". Triola založili tri spoločníci Antonín Pařík, Josef Džbánok a Jaroslav Sobol. Názov firmy Triola vymyslela manželka Antonína Paříka, keď svojmu manželovi vnukla nápad, že tri spoločníci tvoria TRIOLA. Už v roku 1922 sa Triola premenila na akciovú spoločnosť a o osem rokov neskôr sa hlavným akcionárom stal Antonín Pařík. Počas nasledujúcich desiatich rokov vyrástla v úspešnú českú firmu, ktorá sídlila v modernej funkcionalistickej budove na Drahobejlova ulici v Prahe a exportovala svoje tovaru do niekoľkých krajín. Triola si zaobstarala vlastné učilište pre krajčírky, firemné chatu pre zamestnancov na Jarov, mala aj svojho firemného lekára. V roku 1938 to bola naozaj moderná firma s asi 300 zamestnancami, riadená v "Bátovský duchu". Dňa 28.10. 1947 prezident E. Beneš udelil akciovej spoločnosti "Verejné uznanie". Necelý rok potom prišiel február 1948 a s ním aj znárodnenie

 

Triola - 30. roky minulého storočia

Víťazstvo kvantity nad kvalitou (1948 - 89)

Po znárodnení bol z českých textilných tovární vytvorený jeden veľký národný podnik Panaro. Sortiment značky TRIOLA sa v priebehu socialistického hospodárstva menil, rozširoval aj zužoval. TRIOLA prešla dynamickým vývojom, porovnateľným s ľudským osudom - od malej k modernej prvorepublikovej firme, od zmätkov po znárodnení až po gigantický národnej a štátny podnik, do ktorého bola v čase socializmu sústredená všetka výroba v odbore. Pod touto značkou sa vyrábalo bielizeň, konfekcia aj posteľnú bielizeň. Ešte v 80. rokoch minulého storočia mal vtedajší už štátny podnik Triola dvadsať výrobných závodov, dve stredné učilište a asi 7500 zamestnancov.

Privatizácia: úpadok a znova štart (od 1989 do súčasnosti)

Privatizácia a štiepenie socialistického monopolu na pôvodné aj nové podniky "navrátili" značke TRIOLA jej sortiment - šitie dámskej bielizne. Avšak časté zmeny vlastníkov po hektickej privatizácii, nevyhovujúce ponuka a neskúsenosť v silnom konkurenčnom prostredí spôsobili, že v polovici 90. rokov tržby klesali a predaj bielizne TRIOLA sa hlboko prepadal. Na prelome tisícročia to dokonca vyzeralo, že firma skončí v konkurze, rovnako ako desiatky ďalších českých textiliek v tej dobe. V roku 2003 sa však podarilo takmer nemožné. Nové vedenie vytýčilo stratégiu, ktorá udržala spoločnosť v chode a rekonštruovala firmu aj značku. Triola a.s. sa nekompromisne reštrukturalizovala na zákaznícky orientovanú, flexibilné spoločnosť. Zbavila sa neefektívnych činností a sústredila sa len na ziskové, tj. Na výrobu a predaj dámskej spodnej bielizne. A v neposlednom rade začala novo poziciovat značku TRIOLA a orientovať ju pre vyššiu strednú príjmové skupiny zákazníčok. V súčasnej dobe Triola a.s. šije bielizeň v dvoch vlastných značkách - TRIOLA a Like YOU.

TRIOLA je český originál

Triola sa môže pýšiť dlhoročnou a nikdy neprerušenú tradíciou s výrobou bielizne. Od roku 2005 sú originálne fazóna č. 22000 a päť ich modifikácií chránené zápisom na Úrade priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky. Od roku 2006 sa firma, ako jediná v odbore, honosí značkou kvality Czech MADE. V rokoch 2008 a 2010 TRIOLA oprávnenosť tohto ocenenie kvality opätovne obhájila.

V medzinárodnom projekte 16tich európskych štátov, Dobrá značka, získala dvakrát za sebou krištáľovú plaketu a titul Dôveryhodná značka (2006 a 2007). Svoju výrobu a predaj sústreďuje Triola v Českej republike. Vo svojej produkcii zohľadňuje želania, predstavy a špecifiká českých zákazníčok a pre ich lepšiu orientáciu na trhu iniciovala vznik dvoch nových značiek ČESKEJ BIELIZEŇ a ČESKÉ PLAVKY, ktoré garantujú preukázateľný pôvod, výrobu v Českej republike, kvalitu, precíznosť a originalitu.

Firma vybudovala sieť vlastných firemných predajní a ďalších viac ako 500 predajných miest po celej Českej republike a na slovenské. V roku 2014 sa v rámci projektu Triola Styling Tour rozbehla s profesionálnymi stylistka do všetkých regiónov Českej republiky, aby slovenské ženy naučila vyberať správnej veľkosti a vhodné strihy spodnej bielizne. V tomto, medzi českými výrobcami, unikátnom projekte, pokračuje do dnešných dní.

 

TRIOLA pre ženy, aké naozaj sú

Spoločnosť uvádza každoročne na trh desiatky noviniek - podprsenky z luxusných čipiek, vyšívaných tylov aj hladkých potlačených úpletov a žakár, modely s košmi vystuženými, nevystuženými, s kosticami i bez. A k nim do setu nohavičky rôznych strihov, napr. Klasické, vyššia pasovej, bedrové, brazilky aj pánty. Každoročne bývajú veľmi očakávané kolekcie dámskych a pánskych plaviek. Oddelenie vývoja sa pri tvorbe inšpiruje na módnych zahraničných veľtrhoch, finálne modely prispôsobuje požiadavkám a veľkostiam tuzemských zákazníčok. Im ponúka bielizeň dizajnovo i veľkostne priamo na "mieru", napr. Od malých obvodov pod prsiami (od veľkosti 65) až po kypré slovanské tvary s horným obvodom pod prsiami cez 100. Veľkostné tabuľku uzatvárajú fazóny s košmi J a K. Krásne aj chytré modely bielizne ponúkajú spotrebiteľkám pocit sebavedomia, pohodlie i vitality a dotvárajú ich súmernú krásu a eleganciu.


  

Bronzový Louskáček 2013 pre reklamu TRIOLA


Nenechajte si ujsť novinky zo sveta módy a zľavové akcie na kvalitné bielizeň, ktoré vám vždy sedia