Na veľkosti naozaj záleží alebo ako na výber taj správnej podprsenky

Možno si hovoríte, že sa vám veľkosť pŕs už pekných pár rokov nezmenila a že teda nie je dôvod overovať si veľkosť a strih podprsenky. Lenže len správne padnúca podprsenka vám behom niekoľkých minút pomôže shodiť pár kíl, pozdvihnúť prsia, zformovať postavu a dodať sebavedomie.

Obvod

„Rozčuľuje ma voľný obvod, ktorý si v priebehu dňa musím upravovať„ alebo „Priala by som si svoje prsia vytiahnúť vyšie!“ Keď je obvod voľný, zadný diel sa posúva hore k lopatkám a prsia potom zákonite „padajú" dole. V extrémnych prípadoch môžu prsia prepadávať dolným okrajom podprsenky. Postava potom vyzerá silnejšia, menej súmerná. Chrbtica a ramena trpia.

Čo s tým?

Pri skúšaní vzpažte. Obvod podprsenky musí zostať bez zmien, nesmie sa posunúť nahor a prsia nesmú v žiadnom prípade vykĺznuť pod kosticami. Pokiaľ podprsenka nesedí ako uliata, zvoľte menší obvod. Padne-li vám dobre košíček, siahnite po veľkosti s menším obvodom a zároveň väčším košíčkom (pr. pri E 80 je vám väčší obvod? nahraďte ju veľkostou F 75). Pokiaľ pri výbere veľkostí váhate medzi volnejším a tesnejším obvodom, voľte tesnejší. Takmer všetky materiály sa nosením mierne uvolní. Pre pohodlie by vám  potom mali stačiť 3 stupne háčikov na zadnom diely.
Malé košíčky

„Podprsenka prerezáva prsia!“ „Mám štyri prsia?!“ alebo „Pri zaväzovaní topánok alebo dobiehaním na autobus mi prsia vypadnú von z košíkov!“V kabinke sa predkloňte, alebo niekoľko krát poskočte a zkontrolujte výsledok. Pokiaľ sa stále nemôžete rozhodnúť, opakujte rovnaký postup v priliehavom tričku svetlejšej farby. To ukáže všetko. Línia prechodu z košíčkov na prsia musí byť plynulá, pekne zaoblená. Štyri prsia sú neprípustné!

Čo s tým?

Zvoľte hlbší košíček a veľkosť obvodu zachovajte (pr. Veľkosť G 75 nahraďte veľkostí H 75). Ďalšou možnosťou je, že vám nevyhovuje tvar košíčkov, preto skúste aj iný tvar koša.


Volné košíčky

 "Košíčky v dekolte odstávajú, tvoria sa vrecká." Alebo "Kostice mi leží skoro až na bruchu." Oblečte bielizeň a niekoľkokrát zakrúžte pažami, potom sa postavte rovno, paže dajte pozdĺž tela. Pri pohľade na dekolt musí byť línia výstrihu hladká, prsia pekne zaoblená a košíčky vyplnené. Ak máte v košíčku voľné miesto, okraj v dekolte odstáva a tvoria sa vrecká, nie je to dobrý výsledok.

Čo s tým?

Nesprávnym riešením je stiahnutie kostíc na rebrá. Namiesto toho zvoľte radšej menšie košíček, veľkosť obvodu zachovajte (pr. Veľkosť G 80 nahraďte veľkostí F 80).

Kostice (odborne drôty)

"Prsia pretekajú z košíčkov v podpazuší a kostice ma pichá do boku prsia." Pri pohľade do zrkadla je problém okamžite viditeľný, pri pochybnostiach si poskočte, zakrúžte pažami, predkloňte sa. Ak sa prsia do košíčkov nezmestia, ako majú, okamžite to spoznáte. Toto je naozaj nezdravý problém, preto sa s takou podprsenkou ihneď rozlúčte!

Čo s tým?

Najskôr vyskúšajte rovnaký model s hlbším košíčkom (pr. Veľkosť E 70 nahraďte veľkostí F 70). Ak ani to nepomôže, zvoľte iný strih (tvar kostice). Košíček musí pojať celé prsník a kostice ho musí celé objať. Koniec kostice končiť v podpazuší, neleží na prsníku (ani na jeho kraji).Ramienka

"Mám veľké prsia. Ramienka sa mi zarezávajú do ramien a často ma bolí hlava. "Správne nastavenie ramienok sformuje tvar pŕs, usadí je v očakávanej výške, a tým opticky zoštíhli postavu. Zvýši tiež pohodlie a eliminuje zdravotné problémy ako bolesť hlavy alebo krčnej chrbtice a zlé držanie tela.
Čo s tým?

Ak nosíte kvôli lepšej fixáciu veľmi utiahnutá ramienka, vyberte menší obvod (pr. Veľkosť G 80 nahraďte veľkostí H 75). Ten váhu pŕs udrží v správnej výške. Ramienka potom slúži už len ako menšie podpora. Pre veľké a ťažké prsia odporúčame širšie ramienka (min 1,5cm) alebo ramienka rozšírená, mäkko podložená. výrazne zvýši komfort pri nosení. Ak si teda zrovna neobliekate tielko či letné šatôčky, môžete si dopriať viac pohodlia.

Neviete si rady s výberom tej správnej veľkosti? Využite naše Styling day!

Ako vybrať správny strih podprsenky ?


Nenechajte si ujsť novinky zo sveta módy a zľavové akcie na kvalitné bielizeň, ktoré vám vždy sedia